понедельник, 11 октября 2010 г.

Справжній друг

Урок християнської етики

з використанням тренінгів особистісного спілкування

2клас.

З досвіду роботи вчителя

початкових класів

Сергіївської ЗОШ І-ІІІст.

Семенюк Наталії Афанасіївни


ТЕМА. Справжній друг

МЕТА. Збагатити й розширити уявлення дітей про те, що таке дружба та якими мають бути справжні друзі.

Сприяти створенню в класі атмосфери дружби, товариськості, доброзичливості та взаєморозуміння.

Виховувати розуміння важливості загальнолюдських цінностей,таких,якчуйність,сердечність,співпереживання.

Обладнання. Аудіо запис пісні «Справжній друг» Б. Савельєва.

Склянка з водою, монети для тренінгу «Вода горою».

Клубок жовтої вовни для тренінгу «Золота нитка».

Календарик, яблуко, цукерка для тренінгу «Спільна молитва».

Тест «Чи хороший ти друг?» для кожного учня.

Робочий зошит з християнської етики «Дорога милосердя» ст. 19.

Епіграф уроку. «Дружба – це золота нитка, яка поєднує усіх людей світу»

Джон Івлін.

Хід заняття

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Оголошення теми уроку.

Виконання в супроводі аудіо запису пісні Б. Савельєва «Справжній друг».

1. Робота над новим матеріалом.

- Зі слів пісні ви здогадалися, що мова на сьогоднішньому уроці буде йти

про дружбу. - А, що таке по вашому дружба?

2. Зачитування епіграфа уроку.

3. Тренінг «Золота нитка».

- «Золота нитка дружби» разом з чарівним клубочком докотилася до нашого класу. Давайте, діти. станемо в коло, кинемо один одному чарівний клубочок і нас обєднає золота нитка. дружби.

Починає учитель: - Я не знаю, чи ви у мене в класі друзі, чи приятелі, чи просто однокласники, але дуже хотілося б, щоб ви всі подружилися, бо навчатися разом вам доведеться цілих 12 років.

Я теж хочу бути всім вам другом, особливо Даші , тому що я хочу їй допомагати (кидаю Даші клубочок).Продовжує Даша. Вправа проводиться до тих пір, доки у кожного учня в руках буде золота нитка. Учитель розрізає нитку і роздає кожному учневі на згадку про те, що всі ми – друзі.

4. Тренінг «Вода горою»

- Що таке дружба ви зрозуміли, а яка вона має бути? Ви дізнаєтеся, коли

проведемо «дослід».

Інструктаж. На урок принести склянку і наповнити її вщерть.

- Як ви гадаєте, що станеться, коли кинути в неї 1,2,3…монети?

- А чи зможе вода піднятись, щоб склянка була повна з горою?

(демонструю дослід)

- Що ви спостерігаєте на поверхні води?(вода стала вигинатися дугою)

Це відбувається тому, що вода складається із дуже дрібних частинок – молекул. І вони міцно тримаються одна за одну, неначе взялись за руки в хороводі діти.

Вчені називають це явище – поверхневий натяг рідини.

А ми назвемо дружбою молекул і зробимо висновок:

Дружба повинна бути надійна, міцна , а ще кажуть, що «Дружба здатна творити чудеса.»

ІІІ. Систематизація знань учнів

1. Читання вірша А. Костецького «Секрет».

Що робити, щоб удвічі

Торт здавався нам смачнішим?

Що зробити, щоб удвічі

Кожний день для нас побільшав?

Щоб і радості і щастя нам було –

Аж ніде діти?

Тут ніякого секрету!

Треба з другом все ділити.

2. Бесіда за проблемними питаннями:

- Кого можна назвати справжнім другом?

- Діти, в народі говорять, що друга легше знайти, ніж зберегти. Поміркуйте, чому так говорять?

- Чи можна вважати другом того, хто з тобою погоджується завжди, підтримує у добрих і поганих справах, у пустощах, у хуліганстві?

- Що може зруйнувати дружбу?

3. Робота з тестом «Чи хороший ти друг?» (читання за особами).

4. Дискусія по прочитаному.

1) Ти радієш, якщо з твоїм приятелем сталося щось добре?

2) Якщо твій приятель про щось розповідає, ти слухаєш його, чи переводиш розмову на себе?

3) Чи знайомиш ти друга зі своїми приятелями?

4) Чи можеш ти іноді перервати улюблене заняття, щоб приєднатися до приятеля, якщо він просить про це?

5) Чи пишеш ти іноді приятелеві записочки?

6) Тобі буває сумно, якщо у приятеля неприємності?

7) Чи завжди ти відвертий з приятелем?

Сім відповідей «так» : ти найкращий друг, ти справжній друг.

Шість відповідей «так» : ти молодець!

Чотири відповіді так : частіше став себе на місце інших.

4. Робота в зошиті. ( Робочий зошит «Дорога милосердя», 2 клас) с. 19

5. Читання вірша А. Глазунової

Буває зробиш щось погане,

Когось образиш, розгнівиш.

І так тобі недобре стане,

Страждаєш день, вночі не спиш.

Та треба мудрості набратись,

Навчитись щиро вибачатись.

Уміти визнати провину,

А потім вибрати годину

І помолитись Богу стиха,

Хай відведе від тебе лихо.

Нехай Господь тебе простить!

Не будеш більше так робить.

ІV. Підсумок уроку.

Тренінг «Спільна молитва»

Інструктаж. На листочках всі присутні записують свої імена і перекидають

униз записом. Перемішую і роздаю присутнім.

Пропоную у спільній молитві «Отче, наш» помолитися за того ближ-нього, чиє ім’я випало кожному.

- За кого ти молилась?

- За Олену.

- Оленка дякує за це подарунком і т.д.

Таким чином я пропоную забути всі кривди, пробачити суперечки, налагодити зіпсовані відносини і жити далі з чистою душею.

Так роблять справжні друзі!

V. Домашнє завдання.

В робочому зошиті «Дорога милосердя», 2 клас, с. 19, вписати в рядочки потрібні слова. З виділених букв утворити слово. Пояснити разом з батьками його значення.

Разом з батьками згадати випадки, коли їх у важкі хвилини виручала дружба.

Комментариев нет:

Отправить комментарий